İMALAT

Başlangıç

Kalıp tasarımının tamamlanmasının ardından, 2 boyutlu resimleri içeren kalıp üretim dosyası oluşturulur. Ardından tüm CAM istasyon programları belirlenir ve üretim sorumlusuna aktarılır. Bundan sonra ise yüksek teknolojili CNC tezgahlar, Tel erezyon tezgahları, Dalma erezyon tezgahları kullanılarak kalıbın tüm alt parça imalatı yapılır.

 

Tüm alt parçaları üretilmiş olan kalıpların toplanması aşamasında ise yüksek tecrübeye sahip olan ustalar devreye girmektedir. Kalıpların alt montajları oluşturulur. Tüm alıştırmalar yapılır. Isıl işlem gerektiren parçalar ısıl işleme gönderilir. Kalıpların tüm ek işlemleri bu safhada yapılır. Böylelikle kalıplar ayrı ayrı toplanan dişi ve erkek tarafları bir araya getirilir, son gözde geçirmeler yapılır ve kalıp kapatılır.

Son olarak hidrolik ve su bağlantıları yerleştirilir ve kontrol edilir. Kalıp tanımları için gerekli olan etiketler kalıba yerleştirilir. Güvenlik açısından önemli olan kalıp kilitleri takılır ve artık ilk numune baskısı için kalıplar hazır hale getirilir.

Mavi Kalıp'ın Yetkinlikleri Nelerdir?

Kalite

Kalite zaman ve maliyet ile doğru orantılıdır. Önemli olan optimum seviyeyi yakalayabilmektir.

Hassaslık

Kullanılacak ürün ne olursa olsun hassaslık söz konusu ise imalat sırasında gösterilecek özen bir o kadar fazla olmalıdır. Hassas parçalara gereken özeni gösteriyoruz.

Hız

Projelerin doğru bir şekilde sonuçlandırılmasının yanında zamanında teslim edilmesi de çok önemli bir etkendir. Bu hususta yeni nesil ve hızlı işleme tezgahlarımızla hassas olduğu kadar hızlı çalışıyoruz.

Tecrübe

Bütün koşullar sağlanmış, önlemler alınmış olsa dahi öngörülmeyen noktada hata kaçınılmaz olabilir. Burada deneyimin etkisi çok büyüktür. 1993 yılından itibaren edindiğimiz tecrübeler ile birlikte 2008’de kuruluşumuzdan bu yana sonuçlandırdığımız 400 ‘ den fazla kalıp projesi ile deneyim sahibiyiz.

-> 8 tona kadar kalıp üretim kapasitemiz ile ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

-> Kalıp üretimi dışında özel mühendislik imalatları için de çalışmalarımız sürmektedir.

Her türlü soru ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.